معرفی روشنایی

روشنایی و نورپردازی : روشنایی ها دارای انواع مختلف هستند و برای افزایش نور محیط استفاده می شود.

چراغ های سقفی ، چراغ های آویز و چراغ های ادیسونی از جمله تجهیزاتی هستند که برای روشنایی محیط استفاده می شود.  با انواع مختلفی از لامپ ها، چراغ های سقفی، پنکه های سقفی، چراغ های دیواری و چراغ های بیرونی، یک مسابقه لوازم خانگی برای شما تضمین کرده است. روش های مختلفی برای ایجاد نورپردازی وجود دارد که متناسب با دکوراسیون منزل و محیط شما انتخاب می شود، از جمله سنتی ، معاصر ، مدرن ، صنعتی ، روستایی.برای روشنایی از تجهیزات مختلفی استفاده می شود از جمله لامپ های LED ، رشته ای ، فلورسنت ، فلورسنت فشرده (CFL) و لامپ های هالوژن.

روشنایی به عنوان ایجاد نور برای مشاهده اشیا است.  نور به معنای تابش الکترومغناطیسی قابل مشاهده است. چشم انسان به طور معمول می تواند تابش (نور) را در محدوده طول موج حدود 400 تا 750 نانومتر تشخیص دهد. محدوده های طول موج کوتاهتر و طولانی تر در این محدوده قابل مشاهده نیستند.

روشنایی باید بیشتر در مناطقی باشد که کارهای دقیق انجام می شود ، مانند آشپزخانه یا غسالخانه. حتی در اینجا ، مقدار زیاد می تواند یک چیز بد باشد ، اما مقدار کمی می تواند فاجعه بار باشد.

نورپردازی و روشنایی

معرفی نورپردازی

بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که فقط از نظر میزان روشنایی به نور فکر کنند. در حالی که قطعاً روشنایی روشن یک کلید در مجموعه های مختلف است ، اما وقتی صحبت از دکوراسیون منزل شما می شود ، همیشه روشنایی نور گزینه خوبی نیست. عواملی مانند چگونگی نور اتاق و تأثیر متقابل نور و رنگ در دکوراسیون شما نیز باید در نظر گرفته شوند. نورپردازی مواردی بیش از تأمین نور را ارائه می دهد و با انتخاب وسایل مناسب می توانید با مصرف بهینه از انرژی برق نور کافی برای هر فضای خانه خود داشته باشید.

در هنگام ایجاد محیط و راحتی مورد نظر شما در یک فضای مشخص ، نور مناسب باید نور کافی برای کار مورد نظر را فراهم کند. این مورد از یک اتاق به اتاق دیگر متفاوت خواهد بود. نورپردازی با توجه به نوع کاربری محیط انتخاب می شود. مثلا برای محیط های کنسرت و یا رستوران و کافی شاپ نورپردازی خاصی استفاده می شود.

تفاوت روشنایی و نورپردازی

روشنایی و نورپردازی دارای تفاوت های بسیاری است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تفاوت های روشنایی

تفاوت های نورپردازی

محصولات روشنایی و نورپردازی

محصولات روشنایی و نورپردازی تنوع بسیاری دارد و بسیار متفاوت هستند. گاهی از محصولات نورپردازی می توان به جای محصولات روشنایی استفاده نمود. اما از محصولات روشنایی نمی توان برای نورپردازی استفاده نمود. محصولات روشنایی دارای از لحاظ فنی نسبت به محصولات نورپردازی محدودیت هایی را دارا هستند به همین دلیل برای محیط های مختلف استفاده می شود.

از جمله محصولات روشنایی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

محصولات نورپردازی نیز بسیار متنوع هستند و شامل موارد زیر است:

کاربرد روشنایی و نورپردازی

روشنایی و نورپردازی (Lighting and lighting) دو مقوله مجزا هستند و دارای کاربرد های مختلف است. روشنایی همانطور از نامش پیداست برای افزایش نور محیط به کار می رود و صرفا جنبه مشاهده اشیا و افزایش امنیت دارد.

در حالی که نورپردازی علاوه بر افزایش نور به تزئینات و دکوراسیون محیط نیز کمک می کند.

روشنایی انواع مختلف دارد و برای مکان های زیر استفاده می شود:

روشنایی باید روشنایی کافی را برای حرکت ایمن در فضای شما فراهم کند ، بدون ترس از لغزش خطرات غیب ، یا برخورد به چیزهایی مانند مبلمان و دیوارها. این مورد به همان اندازه ای که فکر می کنید نیاز به هزینه بالا ندارد.

نور خوب باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا یک منطقه مشخص را روشن کند ، در حالی که مناطق دیگر در تاریکی نسبی باقی می مانند. این بیشتر از تعداد وات یا تعداد لامپ ها با تعداد و محل قرارگیری وسایل ارتباط دارد.

نورپردازی برای ایجاد فضای جذاب تر استفاده می شود  و استرس کمتری در محیط ایجاد می کند. ممکن است در هنگام استفاده از نور مناسب، آرامش بیشتری پیدا کنید. صرفه جویی در انرژی مزیت بزرگی است که توسط نورپردازی به وجود می آید. نورپردازی ها تعداد رنگ های بیشتری دارند و برای محیط های زیر استفاده می شود:

کاربرد روشنایی و نورپردازی در صنایع مختلف بسیار زیاد است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با ما در تماس باشید.

فروشگاه بهساز الکترونیک عرضه کننده تمامی محصولات روشنایی می باشد برای اطلاعات بیشتر با شماره های فروشگاه تماس حاصل فرمایید و نظراتتان را برای ما کامنت بگذارید.