معرفی نصب انواع پروژکتور

پروژکتور ها دارای انواع مختلف هستند و هر کدام به شیوه خاص نصب و راه اندازی می شوند. نصب پروژکتور به صورت روکار انجام می شود و با توجه به نوع پروژکتور می توانید به صورت قابل حمل روی پایه و یا به صورت ثابت از طریق ریل نصب و راه اندازی کنید. برخی پروژکتور ها سقفی و برخی به صورت دیواری نصب می شوند. نصب و راه اندازی پروژکتور ساده و سریع است و کافی است برای نصب تجهیزات مورد نیاز را فراهم نموده و طبق استانداردها و میزان نورپردازی اقدام به نصب کنید. برای نصب انواع پروژکتور می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید و مشکلات خود را مطرح نمایید. در صورتی که نیاز به کارشناس دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت بهساز الکترونیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

نحوه نصب پروژکتور

در این مقاله قصد داریم نحوه نصب پروژکتور را شرح دهیم تا به خوبی بتوانید انواع پروژکتور ها را نصب و راه اندازی کنید. نصب پروژکتور آیلد نیاز مند دقت است و با طی چند مرحله می توانید نصب را انجام دهید. در حالت کلی نحوه نصب‌پروژکتور به صورت زیر است:

نصب روی پنجره ای که نور مستقیم خورشید را دریافت می کند یا استفاده از یک صفحه نمایش به عنوان جایگزین پوشش پنجره توصیه نمی شود زیرا نور شدید خورشید به مدت طولانی می تواند به مواد آسیب برساند. به یاد داشته باشید که پروژکتورها در یک محیط تاریک بهترین تصویر را تولید می کنند ، بنابراین همیشه پس از غروب خورشید بهترین نتیجه حاصل می شود.

اگر تصمیم می گیرید که صفحه را روی کدام قسمت نصب کنید ، یک مسئله وارد عمل می شود و این وجود تکیه گاه بر روی دیوار زیر صفحه است یک صفحه پروژکتور دیواری به خوبی می تواند روی طاقه و یا برجستگی دیوار نصب شود.

صفحه پروژکتور بین 30-60 سانتی متر عرض دارد. برای سهولت و دقت بیشتر نصب آن می توانید با استفاده از یک تکه مقوا الگویی ایجاد کنید. در صورت نیاز برای عدم اسیب رسیدن به تزئینات دیوار و پنجره ، این الگو برای ایجاد سوراخ های پیچ به طور مساوی از یکدیگر و فاصله یکنواخت از دیوار مناسب خواهد بود.

در این مرحله اگر پروژکتور پایه دارد نصب نموده و سپس پایه را به محل سوراخ ها متصل نمایید.

نصب پروژکتور روشنایی

نصب‌پروژکتور روشنایی بستگی به نوع و طرح پروژکتور دارد. برخی پروژکتور دارای نوردهی بیش از 4 متر هستند و نیاز است روی پایه و در ارتفاع 4 متری نصب شود تا به خوبی فضاهای باز را روشن نماید. برخی پروژکتور های روشنایی به صورت سقی نصب می شوند. به دو صورت رو کار و تو کار نصب می شوند. نصب رو کار می تواند با کمک پایه باشد. نصب تو کار می تواند روی سقف های کاذب و یا روی بدنه چوب باشد. با نصب پروژکتور روشنایی می توانید محیط خود را به خوبی روشن نموده و از زیبایی ها لذت ببرید. برای نصب پروژکتور نیاز به تجهیزاتی مانند دریل، پیچ و مهره و پایه است. عموما پروژکتور ها در محیط های مختلف استفاده می شوند و قدرت نور دهی مختلف دارند. مهم ترین نکته در نصب و راه اندازی پروژکتور روشنایی انتخاب محل نصب است. محل نصب به صورتی باشد که بیشترین بازدهی فراهم شود. این مورد خصوصا در فضاهای بزرگ تر مانند باغ و تالار مهم جلوه می کند.

نصب پروژکتور سقفی

پروژکتور سقفی به گونه ای نصب می شود که به میزان خاصی از سقف فاصله داشته باشد و مراحل نصب آن شامل موارد زیر است:

برای نصب‌پروژکتور های سقفی می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید. نصب‌پروژکتور سقفی نیاز به تعیین موقعیت نصب دارد. عموما گوشه ها و مرکز سقف بهترین موقعیت برای نصب پروژ:تور هستند. با توجه به نور پردازی می توانید موقعیت را به دلخواه انتخاب نمایید. بسته به موضع تمرکز نور می توانید موقعیت نصب را مشخص نمایید.

نصب پروژکتور ال ای دی

نصب پروژکتور ال ای دی با استفاده از روش های مختلف انجام می شود. همانند سایر پروژکتور ها طبق مراحل مختلف انجام می شود و به راحتی قابل پیاده سازی است. چنانچه در نحوه نصب و راه اندازی نیاز به سوال و مشاوره داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما در تماس باشید.

تماس فروشگاه بهساز الکترونیک

نصب پروژکتور ریلی

نصب پروژکتور ریلی با توجه به موقعیت و مکان نصب متفاوت است. در این نوع نصب ریل در فاصله 45 تا 95 سانتی متری از دیوار قرار می گیرد.سپس تجهیزات و وسایل مورد نیاز مانند ریل و پیچ و مهره و پایه ها را فراهم نمایید. سپس سیم کشی مناسب را انجام دهید و برای هر چراغ سیم 2 * 1.5 تهیه کنید. انتخاب سیم با توجه به نوع سقف مشخص می شود. سپس زاویه چرخش و چراغ را تعیین کنید.

با توجه به نوع دکور تعداد ریل و چراغ را مشخص نمایید. سپس فاصله ریل و اشیاه را تعیین کنید.

در نهایت نصب پایه را انجام بدهید.

سپس منبع تغذیه که شامل دو رشته سیم فاز و نول است را به ترمینال متصل نمایید.

در مرحله آخر هم چراغ ها را جایگزاری نموده و به وسیله دو عدد گیره چرخشی روی ریل نصب نمایید. امکان  تنظیم چراغ به صورت افقی و عمودی پس از نصب وجود دارد.

در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما در تماس باشید. در صورتی که برای انتخاب و خرید بهترین پروژکتور دچار ابهام شده اید از طریق تماس با کارشناسان ما می توانید از مشاوره و پیشنهادات ما بهره مند شوید. نصب‌پروژکتور ریلی به سادگی و به سرعت انجام می شود. در صورتی که تجهیزات را فراهم کردید می توانید نصب را شروع کنید.

برای مشاهده انواع پروژکتور در سایت آمازون کلیک کنید .